Poznaj sekret długiego i zdrowego życia

+48 530 044 043 | e-mail: info@vivio.pl

Niezwykłe właściwości chlorku magnezu

Magnez jest pierwiastkiem niezbędnym dla zdrowia organizmu, a jego niedobory mogą zakłócić funkcjonowanie układu nerwowego, mięśni, stawów, czy serca. Niestety większości z nas często brakuje magnezu. Nieodpowiednia dieta, nadmiar kawy stres, czy terapie hormonalne maja znaczący wpływ na niedobory tego pierwiastka

Do najczęstszych objawów niedoboru magnezu zaliczamy:
-drganie powiek lub częściowo górnych warg, skurcze łydek, osłabienia i nieprawidłowości pracy serca,
– uczucia odrętwienia i mrowienia w kończynach
– wzmożone wypadanie włosów i łamliwość paznokci
– próchnica zębów
– rozdrażnienia, lęki, stan zagubienia
– zespół niespokojnych nóg
– zaburzenia depresyjne
– trudności w koncentracji
– zaburzenia snu,
– bóle głowy, migrena, zawroty głowy
– kołatanie serca

z1 Niezwykłe właściwości chlorku magnezu

Jak uzupełnić magnez w organizmie?

Wiele osób sięga po apteczne suplementy – tabletki uzupełniające magnez. Problem polega jednak na tym, że magnez z tabletek źle wchłania się z przewodu pokarmowego. Lepsze efekty przynosi dostarczanie magnezu przez skórę. Aby zapewnić organizmowi jony tego pierwiastka bezstratnie, najlepszym sposobem jest kąpiel z dodatkiem soli magnezowych – dosypując do kąpieli niewielką ilość chlorku magnezu.

Czym jest chlorek magnezu?
Są to bezbarwne, bezwonne płatki lub kryształy bardzo łatwo rozpływające się pod wpływem wilgoci w powietrzu. Zarówno magnez jak i chlor należą do podstawowych makroelementów. Jest to jedna z łatwo przyswajalnych form tego pierwiastka.
Magnez lepiej wchłania się przez skórę niż doustnie. Dlatego, kąpiel w solance to łatwy i przyjemny sposób, aby czerpać wspaniałe korzyści wynikające ze stosowania chlorku magnezu.

Jak przygotować kąpiel?
Do wanny z ciepłą wodą dodajemy 1-2 szklanki chlorku magnezu, rozpuszczamy i moczymy się relaksując przez 20-30 minut. Nie używamy mydła ani innych substancji.
Kąpiel w zależności od wrażliwości skóry może dać na początku wrażenia drapania, leciutkie szczypanie czy pieczenie i uczucie ciepła. Po krótkim czasie wszystko mija i robi się bardzo przyjemnie. Po moczeniu się w wannie można opłukać ciało pod prysznicem.
Taką kąpiel można stosować dowolnie często, a dobroczynne działanie, odczuwalne niemal natychmiast, to: niesamowite odprężenie fizyczne i psychiczne oraz poprawa nastroju. Szybciej ustępują także bóle mięśni, stawów, oraz mijają zaburzenia snu.

z1 Niezwykłe właściwości chlorku magnezu  z1-1 Niezwykłe właściwości chlorku magnezu

Chlorek magnezu można również z powodzeniem zastosować do moczenia stóp. Doskonale jest robić taki zabieg wieczorem po całym dniu. Jedną szklankę chlorku magnezu rozpuszczamy w 3-4 litrach ciepłej wody i moczymy stopy 20-30 minut, po czym wyjmujemy je z kąpieli i spłukujemy je czystą wodą. Jony magnezu podobnie jak podczas kąpieli całego ciała dostają się do krwiobiegu i dają bardzo przyjemne uczucie.
Po kąpieli całego ciała jak i moczeniu stóp w solance magnezowej, dobrze jest natrzeć ciało i stopy olejem kokosowym. Jest to wskazane, ponieważ solanka może wysuszyć nieco skórę, a olej kokosowy sprawia, że skóra jest głęboko nawilżona i wygładzona.
Przeciwwskazaniami do stosowania chlorku magnezu są: hipermagnezamia, niewydolność nerek, stosowanie leków przeciwzakrzepowych, hipotonia.

print